Психологи вже давно твердять, що кожній дитині обов'язково потрібно знайти якесь хобі, захоплення. Неважливо, що це буде: колекціонування календариків чи марок, моделювання, дресирування собаки чи творчість. Будь-яка справа, якою дитина займається із задоволенням і в якій вона відчуває себе успішною, допоможе сформуватися її особистості і уникнути багатьох психологічних проблем.
Творча спрямованість захоплень гарна ще й тим, що цілком може стати в майбутньому професією для дитини. Малювання, гра на музичних інструментах, вокал, ліплення з пластиліну або глини, випалювання по дереву, шиття дуже позитивно позначаються не тільки на самосвідомості, але і сприяє загальному гармонійному розвитку. Крім того, і нехай це не здається дивним, багато навичок, набутих у процесі освоєння нового заняття, стануть у нагоді і в дорослому житті. Наприклад, уміння грати на фортепіано та володіння цим музичним інструментом, особливо сучасними стилями гри, може принести популярність у компанії (для підлітка це дуже важливо), а вже вміння дівчинки самостійно і зі смаком вибрати наряд, наприклад, сукню, взагалі не підлягає обговоренню.
Зовсім не обов'язково водити дитину в спеціалізовані заклади додаткової освіти, особливо на перших порах, поки інтерес до заняття ще не остаточно сформувався. Чимось дитина може займатися самостійно, у чомусь можуть допомогти батьки чи рідні, у деяких випадках можна знайти приватного педагога.
При заняттях з репетитором дитина часто швидше досягає результатів у своїй творчості. І це не дивно. У тій же самій музичній школі педагог залежить від затвердженого навчального плану. При індивідуальних заняттях викладач має можливість давати дитині максимально можливий для нього обсяг матеріалу, не відволікаючись на дітей, яким щось не вдається вчасно. У цьому випадку є можливість вибирати, що необхідно, а без чого можна й обійтися. При індивідуальній підготовці ніщо не стримує творчий потенціал і дитини, і вчителя. Тому треба докладати максимальних зусиль, щоб розвивати здібності дитини та стимулювати її навчання і творчість.
Сприяйте творчій спрямованості захоплень своїх дітей!
|