У 1839 році 11-річний хлопчик в порту Нанта найнявся юнгою на шхуну «Коралі», яку відправляли до Індії. Власне, в цю казкову країну він і хотів потрапити. Але був вчасно зупинений і зсаджений на берег.
Хлопчика звали Жюль Габріель Верн. До цих пір вважається, що писав про захоплюючі пригоди, не покидаючи свого кабінету. Це не так. Звичайно, ні в політ навколо Місяця, ні в подорож до центру Землі відправитися йому не судилося . Але подорожував Жуль Верн по світу багато. Він побував в країнах Середземномор’я, Великобританії, США.
Список передвіщених у творах письменником винаходів вражає: літальні апарати, автомобіль, надшвидкісний електропоїзд, гігантське знаряддя, що стріляє снарядами з отруйним газом, хмарочос, обчислювальна машина, факс, електричний стілець та інше.
Згідно з даними ЮНЕСКО, за кількістю перекладів мовами народів світу книги Жуля Верна займають третє місце, поступаючись лише творам сценаристів студії Уолта Діснея і книгам Агати Крісті.
В 2005 році з нагоди 100-річчя зі дня смерті Жуля Верна у Франції було випущено серію срібних монет номіналом 1,5 євро.
В березні 2008 року на орбіту було виведено перший безпілотний вантажний корабель, створений Європейським космічним агентством. Його назва «Жуль Верн».
|