Неділя, 20.07.2025, 18:29
Вітаю Вас Гість | RSS

Мій сайт

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 70
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Аналіз твору вірша М. Цветаєвої "Книги в червоній палітурці"
[ Викачати з сервера (14.2 Kb) ] 19.03.2020, 17:15

Тема: Розповідь про улюблені книжки, про улюблене заняття – читання.

Ідея: світ дитинства та світ Книги — це один гармонійний та щасливий світ, а свiт дорослих контрастує з ними, тому що вони більше не вірять в реальність світу Книги.

Головна думка: на думку автора, вiра в живе слово Книги i робить дитину чистою, сміливою та щасливою. Герої найкращих творів світової дитячої літератури стали для багатьох хлопчиків і дівчаток різних країн та епох не тільки найкращими друзями, а й провідниками у неповторний світ, де завжди сяє сонце, де панують щастя, радість і завжди звучить дитячий дзвінкий сміх!

Ліричний герой: доросла людина "Из рая детского житья...". Рай — щось далеке та невимовно прекрасне. Дитинство залишилось у минулому ліричної героїні. Вона остаточно прощається з дитинством. Доросла героїня розуміє, що щастя, радiсть залишились у далекому дитинстві й ніколи не повернуться, в дорослому житті немає місця фантазії, літературні герої ніколи більше не оживуть. У дорослому житті багато зла та несправедливості, з гіркотою героїня говорить про те, що єдинi, хто не зрадить, — це улюблені з дитинства книги, що робили її щасливою.

Сюжет вірша: у вірші розповідаєтьсся про маленьку авторку, одержимою книгами, і сюжетами творів Марка Твена. Дух ліричної героїні захоплювали напружені сцени, такі як розв'язка роману "Принц і жебрак", момент в печері з Томом і Беккі з "Тома Сойєра". Калейдоскопом ці сюжети миготять у міру прочитання вірша. Своє твір Марина Цвєтаєва закінчує, використовуючи урочисті звернення до славу дитинству і книгам - "про золоті часи", "про золотi імена". Вірш перетворюється в гімн, в оду літературі і юним рокам.

Художні засобиепітети«золоті часи», «потертому палітурці», «манірною вдови», уособлення: «тремтять вогники», вигуки: «мені страшно!», «Боже!» і риторичне питання: «... чому серед червоних книг знову за лампою не заснути б?».

Сенкан книга:

Книга

Жива, вiчна

Зачаровує, надихає, звеселяє

Вірний друг i порадник

Знання

Категорія: Мої файли | Додав: VikaTeacher
Переглядів: 2289 | Завантажень: 7 | Рейтинг: 3.7/6
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Пошук